Obecnie tworzenie stron nie wymaga już umiejętności programowania, kodowania, ani znajomości programów graficznych. Własną stronę internetową może stworzyć każdy, kto ma dostęp do Internetu i podstawowe umiejętności w zakresie obsługi komputera. Praktycznie nieograniczone możliwości w tym zakresie daje najpopularniejszy na świecie system do zarządzania stronami – WordPress.

Strona internetowa w WordPressie – zrób ją samodzielnie

Samodzielne stworzenie swojej strony internetowej to przede wszystkim oszczędność. Nawet zaawansowany kurs WordPress jest tańszy, niż zlecenie budowy porządnej witryny od podstaw zewnętrznej firmie. Choć na rynku można spotkać osoby, które proponują gotową stronę za kilkaset złotych, często jakość ich pracy pozostawia wiele do życzenia. Co więcej, jesteśmy później uzależnieni od wykonawcy, w zakresie wprowadzania do serwisu jakichkolwiek zmian.

Jeśli więc nie dysponujesz dużym budżetem, a serwis, którą planujesz stworzyć nie będzie bardzo skomplikowany i rozbudowany, warto rozważyć naukę samodzielnego tworzenia stron w WordPressie. Jest to z pewnością umiejętność, która przyda się i zaowocuje w przyszłości.

WordPress w tej chwili jest najpopularniejszym oprogramowaniem do tworzenia stron internetowych na świecie. Nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek miało to zmienić. Twórcy WordPressa wciąż wypuszczają na rynek udoskonalenia, które sprawiają, że WordPress staje się coraz bezpieczniejszy,, szybszy i bardziej intuicyjny. Ponadto wciąż powstają do niego liczne dodatki – motywy i wtyczki.

Jeśli nauczysz się tworzenia stron w CMS WordPress:

  • bez problemu stworzysz witrynę na własne potrzeby i będziesz potrafił nią zarządzać,
  • podniesiesz swoje kompetencje przydatne w praktycznie każdej pracy,
  • po nabraniu większego doświadczenia możesz rozważyć rozpoczęcie komercyjnego tworzenia stron dla klientów.

Kurs WordPress – czego możesz się na nim nauczyć?

WordPressa można się uczyć z wielu źródeł: od darmowych materiałów, przez książki, kursy na platformach wideo, po indywidualne szkolenia. Ostatnia opcja pozwala na najszybsze uzyskanie efektów. Dzięki niej można także uniknąć popełnienia wielu błędów, ponieważ zostaną one od razu skorygowane przez nauczyciela.

Kurs WordPress, na który warto zwrócić uwagę to jedno- lub dwudniowe szkolenie, oferowane przez WordPress Wizard. Są to zajęcia indywidualne 1:1 w pełni dopasowane do poziomu umiejętności uczestnika. Mogą z niego skorzystać zarówno osoby, które nigdy nie miały styczności z WordPressem, jak i takie, które posiadają już podstawową wiedzę.

W trakcie pierwszego dnia kursu WordPressa uczestnik uczy się jak zainstalować WordPressa na serwerze, skonfigurować stronę, wybrać odpowiedni motyw, dodawać wpisy, strony, zdjęcia, multimedia oraz widżety, aktualizować witrynę oraz tworzyć kopię zapasową, a także korzystać z różnorodnych wtyczek. Ta wiedza umożliwia samodzielne stworzenie prostej strony.

Kurs ma charakter 100% praktyczny. Pierwsza, przykładowa strona powstaje już podczas zajęć. Podczas drugiego dnia kursanci dowiadują się m.in. jak pozycjonować witrynę, stworzyć sklep internetowy czy bardziej zaawansowany serwis.

Kurs WordPress – dla kogo?

Kurs WordPress to propozycja dla osób, które chcą się rozwijać. Planujesz stworzyć własną stronę internetową? Myślisz o podniesieniu swoich kompetencji niezbędnych w pracy na różnych stanowiskach z pogranicza IT i marketingu? A może marzy Ci się własna działalność, w ramach której będziesz budować witryny dla swoich klientów? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś „tak”, zapraszamy do udziału w szkoleniu.

Więcej informacji: Kurs WordPress na wpwizard.pl