Wszyscy dziś szukamy oszczędności i dodatkowych źródeł dochodu. Zwracamy uwagę na cenę bardziej niż kiedyś przez kryzys wywołany pandemią, wojną i inflacją. Na liście priorytetów i niezbędników rzadko pojawia się nowy sprzęt, choć w XXI wieku nie wyobrażamy sobie bez niego życia. Urządzenia RTV i AGD wpisały się w naszą rzeczywistość na stałe, bo po prostu… ułatwiają życie. Robimy zakupy bardziej przemyślanie, dokonujemy wyborów po dłuższym zastanowieniu i analizie budżetu. Pytanie „co mi się podoba?” zastępujemy pytaniem „na co mnie stać?”. Kiedy pojawia się potrzeba nowego telefonu, a budżet jest ograniczony, zawęża się też ilość opcji. Dobra wiadomość jest taka, że można dziś zdobyć dobry telefon do 1000 zł. 

Czy telefon do 1000 zł może być dobry?  

Przyzwyczailiśmy się, że za słowem „tani” kryje się po prostu słaby produkt. Ale te czasy minęły. Gdyby producenci decydowali się na podobne rozwiązanie, szybko potraciliby klientów. Za niższą ceną kryje się często mniej funkcji, najbardziej tracą na tym zwykle parametry takie jak pamięć RAM, system operacyjny oraz aparat fotograficzny. Nie znaczy to jednak, że niskobudżetowy smartfon będzie zły. Popyt na sprzęt z niższej półki cenowej wzrasta, szczególnie w ostatnich miesiącach, bo wszyscy szukamy oszczędności. Jednak telefon do 1000 zł jest w stanie spełnić nawet te wyższe oczekiwania. 

Jaki smartfon do 1000 zł wybrać?  

Kiedy już wybierzemy się na zakupy, warto dokładnie rozeznać się na rynku. Często mniej znaczy więcej – ta słynna zasada minimalizmu sprawdza się także w przypadku telefonów. Producenci wiodących marek zawsze przygotowują ofertę z budżetową wersją flagowych telefonów. To pewnego rodzaju kompromis, choć klient nie jest w nim stratny. Telefon do 1000 zł jest dziś wydajny, szybki i posiada aparaty z kilkoma obiektywami. Jednym z nich jest Samsung Galaxy M12.  

Dlaczego smartfon do 1000 zł to dobry wybór?  

Na przykładzie takiego modelu jak Samsung Galaxy M12 widać, że nie trzeba wydawać kilku tysięcy złotych, by mieć solidnie wykonany, przyzwoitej jakości telefon. Przy jego wyborze warto zauważyć takie właściwości jak duży wyświetlacz Infinity-V 6,5” z technologią HD+, to jest 1600×900 pikseli oraz częstotliwość odświeżania ekranu 90 Hz, która odpowiada za jakość obrazu i szybkość ich wyświetlania. W niewielkiej cenie mieści się też bateria o mocy 5000 mAh oraz opcja szybkiego ładowania Adaptive Fast Charging do 15 W, co bardzo ułatwia życie, szczególnie tym bardziej zapracowanym i aktywnym użytkownikom. Zwróćmy też uwagę na ośmiordzeniowy procesor i 64 GB pamięci wewnętrznej. To kolejne cechy, które okazują się w codziennym użytkowaniu bardzo ważne. 

Nie ma dziś chyba klienta, który nie zapytałby o aparat w telefonie. Ten model Samsunga posiada aparat główny 48MP, przy którym pracują cztery obiektywy: ultraszerokokątny, głębi, makro oraz selfie. Na pytanie, jaki smartfon do 1000 zł będzie odpowiednim wyborem, Samsung Galaxy M12 jest przykładem połączenia niewielkiej ceny i dobrej jakości. 

Artykuł powstał we współpracy z Samsung.