Twierdzenie, że coś jest do niczego jest najczęściej stosowaną bronią hejterów. Wszystko, o czym już powiedziano w tej sprawie i w ten właśnie sposób nie ma sensu i jest niepotrzebnym biciem piany. Mając na myśli sprawy ogólne można sobie pozwolić na ogólniki. Kiedy chcemy być rzeczowi trzeba określić bliżej tematyk. Tak więc dziś o nowoczesnych technologiach informatycznych.

Do chwili powstania tego systemu telefony służyły tylko do rozmów. Pierwsze komórki zresztą też nie pozwalały korzystania z platformy sms. System rozwijał się i z roku na rok rozwijał się, a także nabierał ogłady. Przybywało nowych funkcji i oddawane były nowe narzędzia. Zaimplementowana została architektura emotikon. Służyła wspomaganiu krótkich wiadomości tekstowych. Emoji urozmaicają i przyspieszają wysyłanie treści tekstowych. Niby wiadomo o tym wszystko i co z tego. Przecież darmowa grafika jest nierozerwalna z obecnymi. Mobilne wersje mają zresztą tak samo.

Każdego dnia jesteśmy zasypywani masą informacji. I trudno wyłowić z morza zalewającej nas treści te właściwe, których poszukujemy. Opracowanie graficzne wspomaga i urozmaica przekaz czyniąc go niepowtarzalnym.