Jeszcze do niedawna YouTube był platformą, gdzie prawie każdy mógł zarabiać. Po wielu zmianach sytuacja się jednak zmieniła. YT bardzo zaostrzył swój program partnerski i odebrał wielu ludziom możliwość zarabiania. W wielu przypadkach zdecydowały o tym boty.

Więksi youtuberzy są raczej bezpieczni, bo ich zmiany zazwyczaj nie dotykają w wielkim stopniu, jednak ci mali i średni zazwyczaj szukają innego miejsca, gdzie mogą dzielić się swoimi filmami i na tym zarobić. Ciężko o 100% alternatywę dla YT, ale istnieją serwisy video, gdzie można zarobić na swoich filmach.

Openload

Hosting video, gdzie można wrzucać swoje filmy i zarabiać. Filmy są usuwane po 30 dniach, jeśli w tym okresie nie zdobędą ani jednego wyświetlenia. Tutaj płaci się od liczby wyświetleń. Można dodawać wszystkie filmy nawet porno.

Dtube

Wygląd podobny do YT, ale na tym podobieństwa się kończą. W DTube obowiązuje kryptowaluta Steem Dollars. Filmy zazwyczaj usuwane są po 7 dniach. Biorąc pod uwagę zasady jakie tu panują ciężko tu zarobić jeśli nie trafi się na „rekina”, który da nam swój głos. Nie zarabia się, ani na reklamach, ani na wyświetleniach, tylko na polubieniach, a dodatkowo każde polubienie ma inną wartość w zależności od użytkownika.

CDA.PL

Ma swój program partnerski, który umożliwia zarabianie. Obecnie ma on podobne lub mniejsze wymagania niż YT. Jeśli tworzysz oryginalne treści dostaniesz się tam bez problemu.

Alternatyw jest oczywiście więcej. Jeśli ktoś chce mieć tylko miejsce do wrzucania filmów i nie zależy mu na zarabianiu może skorzystać z Twitter, FB czy VK.